Antalya,  Türkiye

Antalya’da keşfedilecek çok yer var…

Antalya, Türkiye’nin Akdeniz bölgesi içerisinde yer alan en gözde şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olma özelliğini taşıyan bu bölge ülkenin turizm açısından en gelişmiş şehirlerinden biridir. Şehirde ekonomik koşullar, turizme, tarıma ve ticarete dayalı gelişmiştir.

Antalya, sahip olduğu iklimsel koşulları ve doğal güzellikleri nedeni ile farklı medeniyetler için cazip bir yerleşim noktası olmayı başarmıştır. Bu nedenle şehir içerisinde bu medeniyetlerden kalma pek çok farklı kültürel ve tarihi mirası görmek mümkün hale gelmektedir. Türkiye’nin keşfedilmesi gereken şehirleri içerisinde başı çeken bu yeri görmek için ulaşım sağlamak hiç de zor değildir. Ülkeninin hemen hemen her şehrinden Antalya otobüs bileti alarak kara yolu aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Antalya otobüs bileti için en uygun seçenekleri NeredenNereye.com üzerinden ucuz otobüs bileti sorgulaması yaparak sağlayabilirsiniz.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Yakın zamanda gerçekleşecek olan yada çok önceden planlamış olduğunuz tatilinizi Antalya’da geçirmek için bir Antalya otobüs bileti alarak şehre ulaştığınızda bölgede çok fazla gezilecek ve görülecek yer olduğunu fark edeceksiniz. Turizmin başkenti sayılan bu yerde eşsiz doğal güzelliklerin yanı sıra birbirinden farklı antik şehirler, tarihi yapılar ve sanat eserleri de görmek mümkündür. Antalya içerisinde bulunan Likya yolunu takip ederek tarihin günümüze ulaşan parçalarını gözlemlemek ise meraklıları için eşsiz bir fırsat yaratmaktadır.

Kaleiçi

Yıl içerisinde Antalya’da yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktaların başında gelmektedir. Şehrin sembolü haline gelmiş semtlerden bir tanesidir. Burada yer alan tarihi yapılar oldukça dikkat çekicidir.

Olympos Antik Kenti

Eski Yunan’da tanrılar kenti olarak tanımlanan bu bölge Türkiye’de görülmesi gereken antik bölgelerin başında gelmektedir. Sahip olduğu doğal güzellikler bölgeye neden böyle bir isim verildiğini kanıtlar niteliktedir. Eski Yunanca’da bölgenin ismi için “Ulu Dağ” anlamına gelen bir isim kullanılmaktadır. Bölge özellikle Likya medeniyeti için vazgeçilmez noktalardan biri olmuştur. Bu nedenle aynı döneme ait kalıntılara da bölge içerisinde rastlamak mümkündür.

Yanartaş

Olympos’un sönmeyen ateşi olarak bilinen bölge yıl içerisinde en çok ziyaretçi alan yerlerden bir tanesidir. Sönmeyen ateşlerin kayaların içerisine saklanmış esrarengiz görüntüsü masalsı bir atmosfer oluşmasına neden olmaktadır.

Antalya otobüs bileti satın alarak şehre ulaştıktan sonra, “Patara Plajı, Göynük Kanyonu, Side Apollon Tapınağı” gibi daha birçok gezip görülecek yer vardır. Tatilinizi bu bölgede geçirmek isteyenler kısa bir iki gün yetersiz kalacaktır.

Antalya’ya Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Antalya, Türkiye’nin turizm ve ulaşım açısından en gelişmiş bölgelerinden biridir. İsterseniz hava yolu isterseniz kara yolu ile aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler çeşitli hava yolu firmalarının Gazipaşa Hava limanı için biletlerini satın alabilirler. Şehre kara yolu ile ulaşım sağlamak isteyenler için ülkenin hemen hemen her noktasından Metro turizm gibi birçok köklü firmanın Antalya otobüs bileti bulunmaktadır. En uygun Antalya otobüs biletini zaman kaybetmeden bulmak için NeredenNereye.com üzerinden 150’den fazla otobüs firması içerisinde ucuz otobüs bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Çok Gezen, Çok Okuyan, Paylaşmayı Seven Biri... 2014 yılından buyana GeziMondo yazarı.

Bir yorum

  • Bahattin Aral

    Çıralı/Olimpos son dönemde çok göz önünde ve keşfedildi artık. İnşallah doğası bozulmaz. İnsan faktöründen korunur!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir