Antalya,  Kaş,  Türkiye

Antalya’nın Balıkçı Güzeli Kaş

Yazın ilk günlerini bir bir geride bırakmaya başladık, okulların kapanmasına sayılı günler kaldı yani yaz tatiline çıkmak için şartlar olgunlaşmaya başladı! Peki, siz tatil planlarınızı yaptınız mı? Nereye gitmek istediğinize karar verip otelde yerinizi ayırttırdınız mı? Şayet hala yapmadıysanız gerçekten zamanın daraldığını, otellerdeki yerlerin de dolmaya başladığını söylemeliyiz. Eğer plan yapamamanızın sebebi nereye gideceğinize karar verememeniz ise bizim önerimiz; Antalya tatili olacak. Uzun yaz sezonu, muhteşem doğal güzellikleri, birbirinden güzel otelleri ile her sene milyonların tatil ihtiyacına cevap veren Antalya tatil köyleri ile de göz doldurmaktadır. Kaş da Antalya’nın tüm bu güzelliklerinden nasibini almış bir yerdir…

kaş otelleri

Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’nın en gözde tatil merkezlerinden biri olan Kaş’ta denizin en temizi, doğanın en yeşili, huzurun en güzeli sizleri bekliyor… Antalya şehir merkezinden 168 kilometre mesafede yer aldığı için doğal güzelliklerinden ödün vermeden kendini korumayı başaran Kaş; yemyeşil ormanları, berrak denizi, misafirlerine doğa ve su sporları imkanları ve konforlu Antalya Kaş otelleri ile Antalya’nın gizli kalmış cennetidir. Çok eski zamanlardan beri önemli bir liman şehri olan Kaş günümüzde ülkemizin önemli bir turizm merkezidir. Öyle ki her yıl yerli ve yabancı binlerce turist Kaş tatili için akın akın gelmektedir. Kaş otel fiyatları bakımından da uygun bir yer olduğu için bu kadar çok akını kendine çekmektedir aslında…

Yüzlerce yıllık geçmişe ve tabiat ananın armağanı olan eşsiz güzelliklere sahip olan Kaş gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Antiphellos Antik Kenti Kaş’ta görülecek yerlerin en başında gelmektedir. Likya dönemine ait bir antik kent olan Antiphellos kazılarında pek çok önemli tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Kaş Antik Tiyatrosu bu önemli eserlerden yalnızca bir tanesi olup Anadolu sınırlarında olup da denize bakan tek tiyatro olduğu için farklı bir değere sahiptir.

kaş tatili

Kaş’tan yapılan tekne turları ile ulaşılan Kekova da Kaş’ta görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Doğanın emaneti olan bu eşsiz yer balıkçı köyleri ve tertemiz koyları ile dünyada bir benzeri daha olmayan, şirin bir adadır. Akdeniz’de yüzme keyfinin en güzelini yaşayacağınız Kekova’da Batık Şehir’i de görebilirsiniz. Ayrıca katıldığınız tekne turu ile Simena Kalesi’ni de görme fırsatını bulabilirsiniz. Dünyanın en küçük amfi tiyatrosuna sahip olan bu kale hem tarihi hem de güzelliği ile ilgi odağı haline gelmiştir.

Her şeyiyle olduğu gibi taze balıklara, mezelere ev sahipliği yapan Antalya mutfağıyla da güzel olan Kaş’ta huzur ve keyif dolu bir tatil yaparken tadına doyulmaz bir ziyafet de çekebilirsiniz.

Çok Gezen, Çok Okuyan, Paylaşmayı Seven Biri... 2014 yılından buyana GeziMondo yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir