Aydın,  Kuşadası

Gizli Cennet Kuşadası

Ülkemizin turizm cennetlerinden biri olan Kuşadası, birçok kişinin sandığının aksine İzmir’e değil Aydın iline bağlı bir beldedir. Güneşin doğuşunun en güzel sahnelendiği yer olarak anılan Kuşadası; doğası, kumsalları, eğlence mekanları ve konforlu otelleri ile her yaz tatilcilerin gözde mekanlarından biri olmayı başarıyor. 20 kilometrelik kıyı şeridiyle tarihin her döneminde çok önemli bir yere sahip olmuş bir yerdir. Kimi zaman bir ticaret merkezi, kimi zaman korsanların sığındığı bir liman ve şimdi de turistlerin akın ettiği bir turizm cenneti…

Kuşadası Milli Parkı

İçinde barındırdığı koyları ve plajları göz kamaştırıcı güzelliktedir. Kuşadası tatiline başladığınız vakit, sabah kahvaltısını Kuşadası’nda yapmanın ne kadar keyifli olduğunu anlayacaksınız. Kaz dağları sayesinde  Ayvalık’tan sonra oksijen bakımından en verimli bölge olma özelliğiyle de Kuşadası çok ayrı bir yere sahiptir. Türkiye’de turizm’in kalkınmasına öncülük eden bölgelerinden biri olan Kuşadası, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle dolup taşmakta.

Güvercin Adası

Tarihi zenginlikleri de, doğal güzelliklerine eklendiği an Kuşadası bu ilgiyi fazlasıyla hak ediyor. Kuşadası otelleri de bölgenin güzelliğine yakışır şekilde konforlu ve lüks donanımlarıyla misafirlerine hizmet veriyor. Fakat endişelenmeyin çünkü yine de betonlaşmanın fazla olmadığını söylemek gerek; bu da bölgenin doğal güzelliğinin hala korunmasını sağlıyor. Yazlık evlerin yoğun şekilde bulunduğu bölgede, yaz aylarında turist gemilerininde fazlaca uğradığını görebilirsiniz. Kuşadası Milli Parkı, Dilek Yarım Adası, Güvercin Adası ve birçok koy ile birlikte Kalamaki Plajları mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken yerler listesinde olmalı.

Dilek Yarım Adası

Kuşadası, yosun ve kaya parçaları yüzünden yüzmek için harika bir yer olmasa da tatil için harika bir seçenektir. Her daim hareketli, eğlenceli ve doğasının vermiş olduğu huzur ile birlikte Kuşadası otelleri bir araya geldiğinde, yaz tatilinizi unutulmaz anılarla süsleyecek bir yer haline geliyor. Aslında Kuşadası sadece yaz aylarında değil, aynı zamanda dört mevsim de tatil yapılabilecek bir yerdir.

Kalamaki Plajları

Kuşadası’nda gezilecek yerler listenizde Kuşadası Çarşısı, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Güvercinada Kalesi, Panionion’un Sur Duvarları ve Zeur Mağarası’nı bulundurmayı unutmayın… Yeşilin ve mavinin bir araya geldiği Kuşadası’nda, tatil anılarınızı tazelemek için her yıl ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Kuşadası içinde barındırdığı bütün zenginlikleri ile turizmin popüler bölgelerinden biri olmayı fazlasıyla hak ediyor…

 

Çok Gezen, Çok Okuyan, Paylaşmayı Seven Biri... 2014 yılından buyana GeziMondo yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir