Avrupa,  Fransa

Işık Şehri Paris

Fransa’nın aynı zamanda aşkın, modanın ve turizmin başkenti Paris… Paris’in büyük bir bölümü UNESCO Kültür Mirasları Listesinde yer almaktadır. Dünyaca ünlü markaların da gözdesi olan Paris’i gezdiğinizde mutlaka tekrar gelmek isteyeceksiniz…
Yılda yaklaşık 50 milyon turist ağırlayan Paris’i gezmek için en uygun mevsim bahar aylarıdır. Aslında Paris ılıman iklim özelliklerine sahip olduğu için yılın her ayı gezmeniz mümkün.

paris

Paris’i gezmek için hazır paket turları seçebileceğiniz gibi, Paris’te bir otel rezervasyonu yaparak kendiniz gezmeyi de seçebilirsiniz. Ancak daha önce gitmediyseniz bir Paris Turu‘na katılmanızı tavsiye ederiz.Bu şekilde vakit kaybetmeden ve ekstra harcamalar yapmak zorunda kalmadan görmek istediğiniz her yeri görebilir, tur rehberiniz sayesinde gezdiğiniz yerler hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Notre Dame Katedrali Paris

Paris için en uygun ulaşım yolu uçak ile olmaktadır. Paris’e uçak ile ulaştıktan sonra Paris metrosu ile şehrin her yanına ulaşmanız mümkün. Dünyanın en gelişmiş metrolarından biri olan Paris metrosu ile ulaşım büyük bir sorun olmaktan çıkmış. Bu sebeple yanınızda bir metro ağı haritası bulundurmanızı ya da internet üzerinden metro ağını incelemenizi tavsiye ediyoruz. Öyleki Fransa’dan İngiltere’ye bile metro ağı sayesinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Peki Paris turu ile nereleri geziceksiniz?

8.yy’dan kalma mimarisi ile Zafer Anıtı (Arc de Triomphe) görmeniz gereken yerlerden biri. 14.yy’dan kalma yeraltı mezarları, Versailles Şatosu ve tabii ki Paris deyince ilk akla gelen Eiffel Kulesi

Eiffel Kulesi Paris

Eiffel Kulesi, tüm dünyada Fransa’nın sembolü haline gelmiştir. İsmini, inşa ettiren firma olan Gustave Eiffel’den almıştır. Paris’in en çok rağbet gören mekanı olan Eyfel Kulesi’ni yılda 6 milyon turist ziyaret etmektedir.

Notre Dame Katedrali

4.yy’da yapılan Notre Dame Katedrali, Pantheon’da Victor Hugo ve Marie Curie’nin mezarlarını,Pére-Lachaise Mezarlığı’nda Jim Morrison, Oscar Wilde ve Frederic Chopin’in mezarları da ziyaret etmeniz gereken diğer yerler arasında.

louvre müzesi paris

Paris başta Louvre Müzesi olmak üzere birçok müze ve galeriye de ev sahipliği yapmaktadır. Günümüzde bir çok film ve romana konu olmuş Louvre Müzesi’ni gezmekten keyif alacaksınız.

Şanzelize Caddesi Paris

Paris Turunuzda mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir diğeri tabiki Şanzelize Caddesi. Şanzelize Caddesi Paris’in en ünlü caddesidir. Bu caddenin üzerinde lüks butikler, tiyatrolar, sinemalar, restorantlar ve kafeler bulunmaktadır. Ayrıca eğlenceye doymak isterseniz Paris’e gittiğinizde Disneyland’ı da ziyaret etmelisiniz.

Çok Gezen, Çok Okuyan, Paylaşmayı Seven Biri... 2014 yılından buyana GeziMondo yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir