İstanbul

İstanbul’un İş ve Alışveriş Merkezi Şişli

İstanbul’un en önemli iş ve alışveriş merkezlerinden biri olan Şişli; kalabalık nüfusu ve yabancı turistlerin en uğrak mekanlarından biri oluşu ile dikkat çekmektedir. Merkezi konumu nedeniyle yapılan yatırımlar sayesinde İstanbul’un başlıca iş ve finans merkezlerinden biri olmuş olan Şişli, bu özelliğini gelişmiş ulaşım ve konaklama imkanlarıyla taçlandırmıştır. Modern yapıdaki yapılarıyla dikkat çekmekte olan Şişli, az sayıdaki tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un en ünlü caddelerinden Nişantaşı caddesi de Şişli ilçesinde yer almaktadır.

Modern yapısı, iş ve finans merkezleriyle dikkat çeken Şişli’de Gezilecek Yerler‘in başını modern yapılardan olan alışveriş merkezleri çekmekte. Sadece ilçenin değil kentin nefes aldığı nadir yerlerden biri olan Maçka Demokrasi Parkı, Atatürk’ün bir süre konakladığı günümüzde ise müze olarak kullanılmakta olan Atatürk Müzesi, Türkiye’nin ilk ulusal anıtı olma özelliği taşıyan Abide-i Hürriyet Anıtı, 1949 yılında hizmete açılmış olan Şişli Camii, kentin en önemli salonlarından 1947 yılında açılmış olan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Şişli’de yer alır.

Nişantaşı - caddesi

Ayrıca Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Notre Dame de Sion Fransız Lisesi avlusunda bulunan Saint Esprit Kilisesi, 1895 yılında 2. Abdülhamit tarafından yaptırılmış olan Darülaceze, 1854 yılında Abdülmecit tarafından yaptırılmış olan Teşvikiye Camii, Şişli Radyo Evi, Kenter Tiyatrosu, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Halaskargazi Caddesi ve Askeri Müze gibi birçok mekan da Şişli’de gezilebilecek yerlerden başlıcalarıdır.

Şişli’de bulunan birçok alıveriş merkezi ve cafelerde semtin görülebilecek noktalarındandır. Bunların en önemlilerinden Cevahir Alışveriş merkezi her gün yerli-yabancı on binlerce misafirini ağırlamaktadır.

Şişli, İstanbul’un merkezlerinden biri olmanın hakkını verecek şekilde ulaşımda da en önemli merkezlerden biri olabilmeyi başarmıştır. Şişli’ye otobüs, metro, metrobüs ve dolmuşlar aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Şişli, konaklama bakımından da İstanbul’un en önemli merkezlerindendir. Şişli Otelleri, her bütçeye uygun birçok alternatif sunmaktadır.

Siz de İstanbul’a geldiğinizde Şişli’de konaklamak isterseniz, Şişli’nin cafe ve alışveriş mekanlarını da  keşfetmeden gitmeyin… 🙂

 

Çok Gezen, Çok Okuyan, Paylaşmayı Seven Biri... 2014 yılından buyana GeziMondo yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir